1 2 3 4 5

Wydarzenia z życia kibiców WKS


Kibice Śląska zrywają współpracę z neofaszystowskim NOP-em

2-5 sierpnia 2013

Zostały również zaprezentowane 2 transparenty. Jeden ze stosunkiem kibiców do europejskiej federacji piłkarskiej, która zabroniła prezentacji oprawy podczas ostatniego spotkania w Lidze Europejskiej. Osoby decyzyjne podjęły decyzję odnośnie zawieszenia na stadionie drugiego transu, który wyraził stosunek kibiców do dwóch organizacji politycznych.

Jesteśmy patriotami, ale nie chcemy by wiązano nas z NOP-em i jego sojusznikami politycznymi z ukraińskiej Swobody, która stawia pomniki UPA i Banderze. Oprawa upamiętniająca Wołyń była okazją do pokazania, tak jak głosiło jej główne hasło, że nie zgodzimy się nigdy na jakieś zgniłe kompromisy i wybielanie przeszłości.

Po ostatnim marszu w Dzień Niepodległości dowiedzieliśmy się ze stron NOP-u, że uczestniczyło w nim około 10.000 nacjonalistów. Dziękujemy za taką propagandę. W tym roku planujemy zorganizować swój Marsz Patriotyczny. To nie będzie marsz tylko dla nacjonalistów, tylko marsz dla wszystkich Polaków, którym losy naszej ojczyzny nie są obojętne. Zapraszamy na niego również osoby z NOP-u, ale nie z partyjnymi banerami, tylko flagami Polski.

Jesteśmy niezależni. Jeśli jakaś partia, czy organizacja polityczna myśli, że kibiców może wykorzystać do swoich celów, to może się grubo przeliczyć. Ostatnio było spotkanie osób decyzyjnych i zapadły pewne ustalenia. Będą one niedługo opublikowane. Osoby, które chcą reprezentować jakieś partie czy organizacje polityczne mogą sobie to robić jako prywatne osoby, a nie jako Śląsk Wrocław. Zawsze będziemy po prawej stronie, ale też nikt nie zabierze nam naszej niezależności.

Na koniec jeszcze jedno. Informacja dla osób, które chcą podpiąć myślących samodzielnie pod prezydenta naszego miasta jako jego wysłanników. Transparent dziękujący Rafałowi Dutkiewiczowi za wyciągnięcie klubu z III ligi i Mistrzostwo Polski był inicjatywą kilku aktywnych osób, starszych kibiców, których marzenia dzięki niemu się spełniły. Podkreślimy to wyraźnie, że chodzi o marzenia związane z sukcesami sportowymi, a nie politycznymi. Osoby, które podejmowały decyzję odnośnie transparentu skierowanego do NOP-u i Swobody były przeciwne wywieszaniu transparentu dla Prezydenta Wrocławia.

Podsumowując jedna akcja z drugą nie ma nic wspólnego. Po prostu ludzie nie chcą, by kibiców Śląska wiązano z jakąkolwiek partią, czy organizacją polityczną. Nie chcemy być na usługach żadnej frakcji politycznej. To my jesteśmy siłą, z którą inni muszą się liczyć.
Disclaimer - Informacje publikowane na tej stronie przez użytkowników serwisu są ich prywatnymi ocenami. Właściciel strony moderuje tylko te które są niezgodne z prawem lub naruszają dobra innych użytkowników.
Nie zgadzamy się na kopiowanie naszych artykułów i materiałów tu publikowanych.